Мої рідні батьки померли. Я сумніваюсь, що я хрещена. Справки навести немає можливості. Що мені робити?
Хрещення є дуже важливим таїнством і моментом у духовному житті кожної людини.
Окрім того, що Хрещення є вступом у члени вибраного народу християнського, воно порівнюється зі смертю Христа на хресті і Його воскресінням із мертвих, тобто - це смерть для всього гріховного і негідного і нове народження в житті, де є Бог і Його благодать.
Якщо ви не впевнені, що вас охрестили, потрібно прийти до церкви і розказати все священнику, який проведе Таїнство хрещення по требнику митрополита Петра Могили. Під час обряду до формули додаються слова: “якщо нехрещений є” і далі по чину Таїнства хрещення Православної церкви.
Хто, окрім священника може охрестити дитину чи дорослу людину?
Коли дитина тяжко хвора або мирянин, який не був хрещений знаходяться в передсмертному стані, то Таїнство хрещення може звершуватися дяком, псаломщиком чи навіть мирянином (чоловіком або жінкою). Він повинен бути хрещенним, віруючим християнином і знати правильні слова формули Таїнства хрещення: “Хрещається Раб/Раба Божий (ім’я) во ім'я Отця Амінь і Сина Амінь і Святого Духа Амінь". Після цих слів опустити дитину в воду. Після того, як дитина чи дорослий одужає необхідно з тією людиною, яка охрещувала піти до священника і розказати, як звершено Таїнство Хрещення. Переконавшись у правильності, священослужитель завершує хрещення і здійснює таїнство Миропомазання.(Таїнство Миропомазання не повторюється).
Якшо виявиться, що обряд здійснено не правильно, то порібно звершити Таїнство хрещення по звичайному чину Таїнсва Святого Хрещення і Миропомазання.
Правильну формулу обряду обов'язково повинні знати православні гінекологи та працівники пологового відділення.
Деякі віровчення твердять, що ми, православні хрестимо дітей насильно. Чи дійсно це так? Вони хрестять дітей у зрілому віці. Кому вірити? Хто правий?
Ми православні священники хрестимо дітей по вірі хресних батьків, де вони під час Таїнства хрещення, коли читається молитва “Символ віри” дають обіцянку і підтверждують свою віру в Бога, Отця, Сина і Святого Духа та перед прочитанням молитви відрікаються від сатани та його вчинків і поєднуються з Христом. Хресні батьки відповідають перед Богом за православне віровчення, а саме вивчення Закону Божого, читання духовних книг, вивчення кахетизму, ісповідь та причащання Святих Тати Христових.
Дитина по вченню церкви до 7-го віку вважається ангелом і причащається без ісповіді та не відповідає за свої вчинки перед Богом. Після семирічного віку дитину вже ісповідують і тоді причащають. Якщо помирає, не доведи Господи, нехрещене немовля, підліток або доросла людина її хоронять без священника. Церква за таку душу не молиться. Куди піде така душа? У рай? Ні в якому разі. А тепер зробіть самі висновки — хто правий і кому вірити.
Хто може бути хресними батьками?
Хрещеними батьками можуть бути повнолітні православні християни, які з відповідальністю і розумінням того, що від них вимагається, беруть на себе такі обов’язки. Адже їхні мета і завдання - виховати свого похресника у вірі і благочесті. Якщо хрещені самі нічого не тямлять у вірі, то й виховати не зможуть. Тому бажано рідним батькам із відповідальністю підходити до вибору кумів. (Церковне повноліття: чоловіча стать -14 років, жіноча -13.) Для хлопчика - обов'язково повинен бути хресний батько незалежно від сімейного стану, а для дівчинки — хресна мати, незалежно чи заміжня, чи вагітна аби під час обряду не було критичних днів.
За традицєю в нашій місцевості беруть пару хресних, у інших по дві, три, а то і більше пар.
Рідні батьки не можуть бути хресними для своїх дітей, також монахи і монахині. Подружжя також не може бути хресними батьками для однієї дитини, але можуть бути хрещеними батьками різних дітей у тих самих батьків. Хресними батьками не можуть бути - не віруючі, не хрещені, малолітні, психічно хворі. У крайньому випадку допускається хрещення без хресних батьків, тоді сам священник являється хресним батьком. Присутність матері допускається лише тоді, коли над нею була прочитина молитва 40-го дня. Під час хрещення підлітка рідні батьки можуть бути присутніми і молитися за свого сина чи доньку. Лиш тільки у крайньому випадку хресними батьками при православному хрещенні можуть бути католики і протестанти.
митрофорний протоієрей Іоанн Кавчак