І відкрилась дорога до храму

– Святий отче, у нашому місті ви людина порівняно нова. Томе для знайомства з читачами скажіть спочатку кілька слів про себе.
– Народився я на Львівщині в сім'ї робітника. Маю двох братів – старшого та молодшого. Обидва вони священики. З дружиною ростимо двох синочків: старший першокласник, менший – дошкільного віку. Маю вищу духовну освіту. Деякий час служив благочинним у місті Радомишлі, що на Житомирщині. Після аварії на ЧАЕС за станом здоров'я дітей вимушений був переїхати на Полтавщину, Архиєпіскопом Сумським та Охтирським Іонафаном назначений настоятелем Свято-Вознесєнської церкви у древнє місто над Сулою – Ромни.
– Відновлення діяльності Вознесенської церкви – це ніби нове відкриття, на жаль, на деякий час забутої роменцями дороги до цього храму. Отже подія це була не буденна і значима. Наша газета повідомляла про неї. А як її оцінюєте ви?
– Гадаю, що це дійсно значиме явище. І сталося воно завдяки зусиллям багатьох добрих людей. Як ви знаєте, 26 грудня 1995 року була освячена дзвіниця Вознесенської церкви на честь Трьох святителів. Участь в освяченні взяли священики м.Ромни, а також Гадяцького району Полтавської області.
Наша церква поки що бідненька і щоб довести її до належного рівня, ще потрібно багато зусиль і коштів. Щоправда, уже дійсно багато й зроблено зусиллями нашої парафіяльної ради, парафіянами, керівниками міста, підприємств та організацій.
– Користуючись доброю нагодою, хочу через газету «Вісті Роменщини» щиро подякувати усім, хто проявив небайдужість до духовного відродження, допоміг, допомагає і, сподіваюсь, буде це робити надалі задля відновлення нашої святині. Найперше це стосується голови міської Ради народних депутатів В.М.Андрусенка, директорів заводу «Поліграфмаш» О.В.Касьяна, колективного взуттєвого підприємства «Талан» М.І.Лаврика, заводу ЗНМ Г.П.Негреби, Фірми ЛТД «Гардинно-тюлева фабрика» О.В. Лакизи, кондитерської фабрики В.І. Кириленка, держлісгоспу В.І.Кулика, районного вузла електрозв'язку В.В.Галунка, заводу «Буддеталь» А.Г.Паляниці, головного лікаря центральної районної лікарні В.В.Гунькової, а також керівників фірми «Люкс» – Е.М. Бондаренка, Роменського хлібокомбінату В.Г.Хоптинець, акціонерного товариства «Ромним'ясо» – А.І. Хоптинця , заводу АТС – В.Г.Біленка, РЕМ – Г.Ф.Савченка, заводу КСМ І.Ф.Телющенка, магазинів «Колосок» – Л.Ю.Пазової, «1000 дрібниць» П.М. Свистун, «Каштан» – Г.Й. Клименко і всіх інших, хто брав і бере участь у цій благородній справі.
– А роботи ще, напевне, непочатий край?
– Так. Перед нами зараз стоїть завдання якнайшвидше зробити капітальний ремонт головної церкви. Виконати її покриття бляхою зверху, обштукатурити знадвору та зсередини, провести електроенергію, зробити парове опалення, настелити підлогу. Для того, щоб усе це здійснити, потрібні хороші спеціалісти, особливо бляхарі.
– Можливо, не всі прихожани вашого приходу знають, коли правиться у Вознесенській церкві? Що можна їм повідомити через газету?
– У дні великого посту богослужіння йшло постійно в четвер, п'ятницю, суботу та неділю, а також у свята. Після кожного вечірнього богослужіння велась проповідь. Зараз же – на страсному тижні богослужіння відбувається щоденно вечором і ранком.
Крім того, при нашій Свято-Воскресенській церкві відкрита і вже працює недільна Воскресна школа, де вивчаються Закон Божий, історія церкви, Літургіка, співи. Школу відвідують як діти, так і дорослі.
– Наша розмова відбувається напередодні великого християнського свята – Пасхи…
– Так. І я хочу поздоровити з Великоднем усіх читачів вашої газети, побажати їм миру, злагоди і достатку. Хай нам усім допоможе Господь Бог.
З святом вас, дорогі друзі!
Христос Воскрес!
Розмову вів О.ФЕДЬКО.