Незабаром була збудована на кошти отця пресвітера Ярошівського Романа Висоцького невелика Вознесенська церква, богослужіння в якій велось до другої половини XVIII ст., а потім через свою застарілість вона була запечатана і богослужіння велися в церкві Святої Великомучениці Варвари, котра була збудована поблизу Вознесенської церкви.
1782 року митрополит Київський дозволив розібрати запечатану Вознесенську церкву, дерево з неї використати на випалювання цегли для нової кам'яної церкви.
Василь Трояновський, що був церковним благодійником, побажав зробити з неї теплу церкву, влаштувавши груби і малі хори, переробивши за свій рахунок іконостас і постарався разом з тим залишити пам'ять свого патрона – перейменувати її в Трьохсвятительську. Але, щоб зберегти пам'ять на честь кого була побудована первісна церква, престол Св. Великомучениці Варвари перенесли на хори до великої церкви.
Закладини нової Вознесенської церкви відбулися 10 травня 1795 року. Церкву будували два роки і чотири місяці і 30 вересня 1797 року були закінчені чорнові роботи. Упродовж 1779 – 1801 років проводились опоряджувальні роботи. Спочатку в церкві знаходився іконостас із старої розібраної церкви, а 19 серпня 1806 року, по благословенню Преосвященного Сильвестра, єпископа Полтавського і Переяславського, було освячено новий іконостас, виготовлений сосницьким міщанином Іваном Бабицьким і покритий позолотою Наумом Катрунцовим.
У 1753 – 1763 роках при церкві була влаштована дзвіниця, яка була значно перебудована 1895 року, прибравши сучасного вигляду. Після цього перероблено притвор при теплій церкві і в ньому з 1 жовтня 1896 року відкрилася церковно-приходська школа під керівництвом тодішнього священника о. Андрія Осипова.
Великі опоряджувальні і ремонтні роботи в церкві були проведені на початку XX століття, в тому числі тодішні староста і церковно-парафіянське попечительство багато зробили, щоб відновити іконостаси, ікони, перекриття даху.
Важкі часи пережила Вознесенська церква та її парафіяни за часів радянської влади. Церкву закривали, вона використовувалась не за своїм призначенням, ікони були вилучені, сама будівля руйнувалася.
Однак Роменці неодноразово піднімали на різних рівнях питання про відбудову і реставрацію Вознесенської церкви, клопоталися про відкриття приходу при церкві. Упродовж багатьох років реставратори працювали над відновленням Вознесенської церкви, але найбільше справа зрушила з місця 1996 року, коли архієпископом Сумським і Охтирським Іонафаном було призначено настоятелем храму Івана Кавчака.
В 2007 році церква святкувала 210 річчя свого заснування . Для того щоб привести церкву в належний стан потрібні кошти, які ми збираємо на рахунок.