4 листопада - Казанської ікони Божої Матері

Історія Казанської ікони Божої Матері розпочинається з XVI століття. При цьому обставини і місце її явлення навіть сьогодні здаються незвичайними та дивовижними.


           Образ Богородиці з'явився в Казані у 1579 році, коли місцеве населення переважно було мусульманським. Всього 27 років минуло з дня взяття його військами Івана Грозного у 1552 році. Окрім того, напередодні явлення - в червні 1579 року - місто охопила страшна пожежа, і багато місцевих жителів вважали це справою рук християн. Тим не менше саме в цьому місті і в цей неспокійний час і явила Свій чесний образ Матір Божа.
             Саме явлення відбулося наступним чином. Через деякий час після пожежі одній дев'ятирічній дівчинці Матроні, дочці стрільця царського війська - починає являтися Сама Божа Матір з повелінням відшукати Свій образ на одному з попелищ. Після першого явлення Богородиці дівчинці ніхто не повірив. Однак Матір Божа являлася Матроні ще не раз і не два, і дівчинка продовжує звертатися до дорослих з проханням відшукати образ. Через деякий час мама Матрони звертається до священиків з проханням про допомогу і розповіддю про чудесне бачення своєї дочки. Однак священнослужителі сумніваються в істинності цих явищ і не поспішають відшукувати образ. Лише після неодноразових наполегливих звернень до єпископа Казані було вирішено відшукати образ Пречистої Богородиці. В результаті образ, загорнутий в сукно, був знайдений на одному з попелищ. За переказами, образ був знайдений тільки тоді, коли копати почала сама Матрона.
            На місці знайдення ікони за повелінням царя був побудований Богородицький дівочий монастир і церква, а перший її список був відправлений у Москву.Вважається, що в подальшому оригінал ікони постійно зберігався в Казанському Богородицькому монастирі аж до початку ХХ століття. В самій же імперії було безліч шанованих списків Казанської ікони Божої Матері. Історія вшанування цього образу багато в чому пов'язана саме з ними.
            Великою подією в історії Російської імперії, де явила Свою милість Богородиця, стала війна з Наполеоном у 1812 році. Саме перед Казанським образом молилася російська армія, перш ніж їй вдалося так швидко (війна тривала всього один рік) вигнати ворога. І не кого-небудь, а самого Наполеона, який вже підкорив майже всю Європу.
             До кінця XIX століття цей образ Божої Матері став одним з найбільш шанованих. Причому це стосується всього православного населення країни. Навряд чи можна було б знайти в той момент віруючої людини, яка б не знала Казанського образу Богородиці чи хоча б одного з його численних шанованих списків.
              Молитви, звернені до пресвятої Богородиці здатні творити чудеса. До   Казанської ікони Божої Матері моляться у допомозі зцілення  різних хвороб.
              Казанська Божа Матір - покровителька сім'ї, тому її образ дарують як при вінчанні, так і при хрещенні дітей. Вона також цілителька в хворобах і рятівниця Батьківщини в лиху годину.
            "Казанську" ікону батьки здавна ставили біля дитячого ліжечка - так Богородиця доглядає за дитиною, захищаючи її. Також з давніх часів Казанською іконою благословляли молодят на довге і щасливе життя.                               Свято ікони Божої матері не відноситься до дванадцяти найбільших церковних свят, тому працювати не забороняється. Однак віруючі, які шанують цей святий образ, знають, що в цей день все-таки краще піти до церкви, помолитися, а не затівати буденні справи .